ID #1038

Jak odzyskać dane z backupu?

W ramach każdej usługi hostingowej w Hoste.pl oferujemy backup (inaczej mówiąc kopie zapasowe danych klienta), który wykonywany jest automatycznie w godzinach nocnych (okolice godziny 1:00 - 3:00). Każda taka kopia przechowywana jest w ramach rotacji backupów codziennych i tygodniowych. W ten sposób najstarszy dostępny backup sięga do 28 dni wstecz.

W każdej chwili w panelu hostingu (o czym poniżej) można uzyskać dostęp do kopii wykonywanej:

- codziennej z 4 ostatnich dni (najstarszy dostępny 4 dni wstecz),
- cotygodniowej z 4 ostatnich tygodni (najstarszy dostępny 4 tygodnie wstecz), 

Każdy backup obejmuje :
- dane znajdujące się na FTP,
- bazy danych MySql, PostgreSql

Dodatkowo wykonujemy również backup skrzynek pocztowych. Ten typ backupu jest przywracany po autoryzowanej prośbie klienta.

Jak udostępnić backup do pobrania?

Krok 1Zaloguj się do panelu hostingu HosteSerwer i przejdź do zakładki "Usługi/Kopie Zapasowe" tak jak pokazane poniżej. Następnie z prawej strony kliknij w link "wydaj kopię", aby pojawił formularz, w którym można określić, jakie dane będą potrzebne.

kopia zapasowa - krok1

kopia zapasowa - krok2

Krok 2W formularzu wydawania kopii mamy do wyboru: FTP - pliki znajdujące się na koncie lub bazę MySql lub PostgreSql. W tymo momencie możesz określić, jakie dane są potrzebne i wybrać odpowiednia datę backupu. Zapisanie zmian w formularzu spowoduje przygotowanie backupu.

W przypadku, gdy potrzebne są zarówno dane z FTP, jak i baza lub kilka backapów z różnych dat - należy formularz wypełnić kilkukrotnie.

 

kopia zapasowa - krok2

 

Krok 3Po odczekaniu około 5-10 minut ponownie wracamy do zakładki "Usługi/Kopie zapasowe". Tam powinien już na nas czekać backup, który zleciliśmy do udostępnienia.

 

W przypadku bazy MySql wystarczy w prawej części kliknąć link "pobierz plik", aby pobrać zrzut bazy MySql ze wskazanej daty.

W przypadku konta FTP - klikamy na nazwę obiektu w pierwszej kolumnie i w dolnej części kolejnej strony znajdziemy dane dostępowe do tymczasowego konta FTP, z którego możemy pobrać potrzebne dane.

 

kopia zapasowa - krok3
Po kliknięciu w obiekt na kolejnej podstronie na samym dole pojawią się dane jak poniżej. Do wykorzystania w kliencie FTP do pobrania plików backupu.

 kopia zapasowa - krok3

 

Uzyskane w ten sposób dane, możemy wykorzystać do :
- podmiany plików na koncie FTP, tu może okazać się pomocny kolejny temat -> Jak umieścić stronę www na serwerze?
- podmiany bazy danych z poziomu phpMyAdmin - znajdziesz go w panelu w zakładce "Usługi/BazyDanych" w ostatniej kolumnie na liście założonych baz.

Tagi: backup, hosting, kopia zapasowa, panel hostingu

Podobne wpisy:

Nie możesz komentować tego wpisu