ID #1009

Jak skonfigurować program pocztowy?

Klienci często korzystają z różnego rodzaju programów pocztowych, oszczędzając tym samym czas potrzebny na każdorazowe logowanie się do poczty poprzez stronę www (przez panel poczty). Jednakże, aby móc rozpocząć korzystanie z tego udogodnienia, trzeba program pocztowy najpierw skonfigurować. W jaki sposób to zrobić? Hoste.pl pędzi na pomoc! Krok po kroku przedstawiamy sposoby konfiguracji najpopularniejszego klienta poczty, jakim jest "Mozilla Thunderbird".

 

POP3 i IMAP, a cóż to takiego?

 

Za pomocą tych protokołów można kononfigurować komunikację z serwerem pocztowym.

POP3 - umożliwia jedynie pobieranie poczty. Wiadomości są jednak kasowane z serwera.
IMAP - pozwala na zarządzanie katalogami pocztowymi oraz pobieranie i operowanie na wiadomościach znajdujących się na zdalnym serwerze. Korzystanie z protokołu IMAP jest polecane, ponieważ wiadomości w tym przypadku nie są ściągane z serwera. Pozostawienie n wiadmości na serwerze umożliwia ponowne ich udostępnienie/pobranie w przypadku awarii komputera lokalnie (problem z stacją roboczą, na której pracujemy, konieczność instalacji ponownie systemu itd.).

 

A do tego wszystkiego SSL...

 

Konfigurując klienta poczty, zalecamy korzystanie z certyfikatu SSL i połączeń szyfrowanych, co daje większe bezpieczeństwo. Jednocześnie informujemy, że każdy z naszych klientów może korzystać z certyfikatu SSL, jaki zainstalowany jest na serwerze. Jest to certyfikat na domenę *.hoste.pl (tzw. certyfikat Wildcard) obejmujący wszystkie subdomeny w domenie hoste.pl). Każdy z naszych klientów otrzymuje darmową subdomenę w domenie hoste.pl (np. mojasubdomena.hoste.pl), której może używać w procesie konfiguracji klienta poczty.

 

Wiedza podstawowa jest - czas zacząć konfigurację!

 

2 sposoby konfiguracji Thunderbirda z SSL (bezpieczne połączenie):

Konfiguracja Thunderbird z IMAP i SSL

Konfiguracja Thunderbird z POP3 i SSL

 

 

A czy chcesz wiedzieć więcej, jak dodatkowo można wykorzystać certyfikat SSL *.hoste.pl, który otrzymujesz w ramach pakietu hostingowego?

Czytaj więcej ...

 

 

 

Tagi: IMAP, konfiguracja klienta poczty, konfiguracja poczty, konfiguracja thunderbird, POP3

Podobne wpisy:

Nie możesz komentować tego wpisu