ID #1013

Jak wybrać hosting?

To pytanie często wpisywane jest w wyszukiwarkach internetowych przez osoby poszukujące odpowiedniej firmy, która zapewni szybki i niezawodny hosting dla ich strony www. Jaką wybrać firmę hostingową? Jakich kryteriów użyć przy podejmowaniu decyzji? Co decyduje o tym, że danej firmie można powierzyć obsługę hostingową naszego serwisu www? Odpowiedzi na te i inne pytania.

 

Hosting to nie tylko utrzymanie strony www

 

Hosting to udostępnianie przez firmę hostingową zasobów serwerowni do przechowywania różnych form informacji dostępnych przez Internet - głównie powierzchni dyskowej do konkretnych zastosowań takich jak: miejsce na stronę www (konto FTP), bazy danych, ale także pocztę elektroniczną. Usługi te powinny być dostępne 24/7. Obecnie to standard, który powinien być spełniony. Sporadyczne przerwy w dostarczaniu usług mogą się zdarzać jedynie z powodu przerwy technicznej. Dostepność (tzw. uptime serwera) to kluczowa kwestia, jednak to nie wszystko.

 

Elementy, na które powinniśmy zwrócić uwagę kupując hosting

 

  • lokalizacja serwerowni - najlepszym rozwiązaniem jest hosting w Polsce. Często firmy oferują hosting znajdujący się w serwerowni poza granicami kraju, co negatywnie wpływa na szybkość/czas ładowania się tam umieszczonych stron.
  • wiarygodność firmy hostingowej - ważne, aby firma w której zakupujemy pakiet hostingowy, była leganie działającą firmą. Sprawdź, czy na stronie znajdują się dane kontaktowe, NIP, REGON i czy otrzymasz fakturę VAT za usługę. Sprawdź także, od jakiego czasu działa na rynku hostingowym. Im dłużej, tym lepiej. Stabilność i zgromadzone spore portfolio klientów stanowi wielki plus i wpływa na wiargodność firmy.
  • obsługa klienta/pomoc techniczna - niektóre największe firmy hostingowe wprowadziły płatne infolinie. Oznacza to, że za otrzymanie wsparcia technicznego przez telefon musimy płacić. Wtedy koszt zakupu konta hostingowego w rozliczeniu rocznym wzrasta. Także nie bez znaczenia pozostaje obsługa drogą e-mailową. Wyślij e-maila z zapytaniem do firmy. Przekonaj się, jak szybko udzielą informacji i jakie jest podejście do klienta. To ważne. Na taką obsługę będziesz mógł liczyć przez cały okres abonamentowy.

Jakie parametry konta hostingowego będą dla mnie wystarczające?

 

Decyzja zapadła. Znalazłeś firmę hostingową spełniającą powyższe kryteria. Pozostaje nie mniej istotna kwestia. Parametry hostingu, który chesz wykupić. Jak je czytać? Co oznaczają? Czy więcej znaczy lepiej? Jak dopasować konto hostingowe do Twoich wymagań?

 

Parametry, jakie określają konto hostingowe

  •  transfer miesięczny – ruch, jaki generować będzie: strona www, poczta przychodząca i wychodząca. Każda wizyta na stronie to transfer plików do przeglądarki klienta.
    1GB transferu to około 30 000 wyświetleń strony, czyli 3 000 - 5 000 wizyt miesięcznie.

  • powierzchnia dyskowa – powierzchnia na stronę www (ftp), pocztę, bazy danych. Należy dobrać odpowiednią powierzchnię w zależności od wielkości plików strony czy prognozowanej zajętości poczty.
  • liczba domen/subdomen – w przypadku nieograniczonej liczby domen/subdomen będziemy w stanie umieścić na jednym pakiecie hostingowym więcej niż jedną domenę. Często klienci uruchmamiają stronę pod kilkoma domenami np. www.mojastrona.pl, www.mojastrona.com.pl, www.mojastrona.eu lub gdy na jednym pakiecie hostingowym chcą umieścić 2 różne strony www.
  • liczba skrzynek pocztowych – często liczba skrzynek jest limitowana przez firmy hostingowe. Nie jest to dobre rozwiązanie szczególnie, gdy planujemy w niedalekiej przyszłości rozwój naszego serwisu. Dzięki nieograniczonej ilości skrzynek pocztowych (e-mail), będziemy w stanie stworzyć bez ograniczeń i dodatkowych opłat różne adresy (np. dla kolejnych współpracowników: jan.kowalski@mojastrona.pl, pawel.nowak@mojastrona.pl lub aby rozdzielić tematykę maili dla poszczególnych działów (np. marketing@mojastrona.pl, biuro@mojastrona.pl)
  • narzędzia administracyjne - ważne, aby do zakupionego pakietu dostępne były narzędzia administracyjne, dzięki czemu będzie możliwość samodzielniej administracji kontem.

Często firmy hostingowe kuszą ogromnymi limitami miesięcznego transferu, powierzchnią dyskową. Klienci zwracają uwagę, aby konto miało jak nawiększe limity, które potem nie są nawet w stanie w całości wykorzystać. Przyznane limty znacznie przewyższają wymagania użytkowników co do transferu czy powierzchni dyskowej. Panuje także błędne przkonanie, że większe limity oznaczają szybsze wczytywanie się strony i jej działanie. Warto zatem dobrać odpowiednie konto hostingowe do swoich wymagań.

Zawsze w miarę rozwoju strony www i zwiększających się potrzeb można przejść na wyższy pakiet. W Hoste.pl nie jest to żadem problem. Wystarczy przesłać e-mail ze zleceniem na adres biuro(małpka)hoste.pl w dowolnym momencie trwania okresu abonamentowego. Dopłata do wyższego serwera zostanie naliczona proporcjonalnie do już trwającego okresu.

 

Nadal nie jesteś w stanie samodzielnie wybrać pakietu hostingowego?


Idealnym rozwiązaniem w tym przypadku jest proponowane przez Hoste.pl darmowe przeniesienie strony (ftp, poczta, bazy danych) od poprzedniego usługodawcy na okres testowy. Przeniesieniem wszelkich danych zajmują się bezpłatnie administratorzy. Po okresie testowym (wystarczy zazwyczaj parę dni), na podstawie analizy statystyk wykorzystywania serwera, administratorzy Hoste.pl zaproponują odpowiednio dobraną opcję hostingu z oferty. Dzięki temu, klient może być pewien, że płaci za serwer, który naprawdę będzie wykorzystywał. 


Przed wyborem odpowiedniego pakietu hostingowego można również zadać sobie pytania:


Czy nasza strona dopiero powstała, ma niewiele podstron oraz wizyt dziennie?

 

W tym przypadku przypadku wystarczającym będzie podstawowy pakiet w Hoste.pl - Serwer Eco

 

 

Czy nasza strona jest rozbudowana z wieloma podstronami oraz dużą liczbą wizyt dziennie?

 

W tym przypadku proponujemy wybranie jednego z wyższych pakietów Hoste.pl, pomocne może okazać się przeniesienie pakietu na okres testowy. Proponowane pakiety hostingowe: Serwer Eco, Serwer Start, Serwer Plus, Serwer Power

 

Porównanie wszystkich pakietów hostingowych w Hoste.pl

 

 

Dobry hosting - To Proste w Hoste!

 

 

 

Tagi: dobry hosting, jak wybrać hosting, poszukiwanie hostingu, tani pakiet hostingowy

Podobne wpisy:

Nie możesz komentować tego wpisu