ID #1024

Jak przekierować domenę (zmiana delegacji domeny)?

Zmiana delegacji domeny to czynność wykonywana przy zmianie dostawcy hostingu. Jeśli decydują się Państwo na zmianę usługodawcy, który będzie utrzymywał Państwa stronę www, konto ftp, konta pocztowe, konieczne jest dokonanie zmiany delegacji domeny (potocznie: zmiana dns'ów).

Pierwszą czynnością, jakiej należy dokonać przed zmianą delegacji, jest zgłoszenie nazwy Państwa domeny nowemu usługodawcy w celu wpisania jej do DNS. Zmiana delegacji domeny bez wpisania jej u usługodawcy nie jest możliwa (system zgłosi komunikat: "host nie jest skonfigurowany dla domeny").

Jeśli posiadają Państwo panel administracyjny domeny (taki panel udostępnia Hoste.pl), wszystkich zmian można dokonać za jego pośrednictwem. W tym celu należy zalogować się do panelu i wejść w szczegóły domeny. W sekcji "Dane serwerów nazw (DNS)" należy wpisać nowe serwery nazw, które są właściwe dla danego usługodawcy (w przypadku Hoste.pl: ns1.hoste.pl i ns2.hoste.pl). Po wpisaniu nowych danych należy zaakceptować zmiany.

W przypadku gdy nie posiadają Państwo dostępu do panelu, należy zgłosić taką zmianę do rejestratora domeny, który powinien dokonać jej w ciągu 24 godzin.

Zmiany po akceptacji będą widoczne w całej sieci w ciągu 24 godzin - pierwsze po restarcie systemu DNS głównego rejestratora domen (np. NASK), które odbywa się 3 razy w ciągu doby (ok. godz. 8.00, 14.00, 20.00). Zalecamy zmianę delegacji domeny w okolicach godziny 19.00 - po restarcie serwerów nazw do godzin rannych zmiana powinna być już widoczna dla większości użytkowników sieci.

Proces zmiany delegacji na serwery DNS Hoste.pl

Jeśli aktualnie posiadana domena utrzymywana jest u innego usługodawcy i chcieliby Państwo przenieść usługi do Hoste.pl to konieczna będzie zmiana delegacji domeny (czyli przekierowanie na nasze serwery DNS). W tym przypadku rejestrator domeny pozostaje bez zmian.

Zmiany tej dokonuje się w dwóch etapach.

I. Dodanie domeny do DNS

Można tego dokonać poprzez panel administracyjny "HosteSerwer" (zakładka Usługi/DNS).

II. Zmiana serwerów DNS, na które wskazywać będzie domena

Można jej dokonać najczęściej przy użyciu panelu do administracji domeną udostępnianego przez poprzedniego rejestratora lub po bezpośrednim kontakcie.

Nasze serwery DNS (Serwery nazw domenowych):

ns1.hoste.pl - 94.152.158.248
ns2.hoste.pl - 94.152.159.8

 

Tagi: zmiana delegacji, zmiana DNS dla domeny

Podobne wpisy:

Nie możesz komentować tego wpisu