ID #1015

Jak transferować domenę z Nazwa.pl?

Jeżeli chcesz wytransferować domenę od obecnego rejestratora, uzyskaj od niego kod AuthInfo. Każda firma, która w swojej ofercie ma rejestrację i odnawianie domen, posiada własne własne procedury uzyskiwania kodu. Dowiedz, w jaki sposób mozesz uzyskać kod AuthInfo do swojej domeny od Nazwa.pl.

 
Jak wygląda to w Nazwa.pl?

 

Aby przenieść domenę z nazwa.pl (inaczej też netart.pl) do Hoste.pl należy:
 
Zalogować się do panelu nazwa.pl. Jeśli nie posiadasz loginu/hasła, zwróć się z zapytaniem do firmy.

 

W menu wybieramy opcję "Twoje usługi". Pozwoli to wyświetlić listę wszystkich posiadanych usług. Obok wybranej domeny, dla której chcemy uzyskać kod AuthInfo, klikamy link "szczegóły".


 

Na kolejnej zakładce klikamy "DANE ABONENTA"

 

 

W danych abonenta zwróć uwagę na adres e-mail, jaki jest tam ustawiony. Właśnie na ten adres zostanie wysłany wniosek AuthInfo. Jeśli adres nie jest aktualny, należy zmienić go klikając button "ZMIANA DANYCH ABONENTA". Jeśli jednak adres jest wciąż aktualny i poprawny klikamy "WNIOSEK O WYDANIE KODU AUTHINFO".

  

 

  W ostatnim kroku wybieramy powód transferu domeny: "Chęć posiadania usług w jednym miejscu" i klikamy button "WYGENERUJ WNIOSEK O WYDANIE KODU AUTHINFO".

Po tych krokach otrzymasz odpowiedni wniosek, który wystarczy wydrukować, wypełnić, zeskanować lub zrobić zdjęcie i przesłać jako załącznik na adres kontakt@nazwa.pl z kopią na biuro@hoste.pl

 

Wniosek można również pobrać jako pdf.

 

 

Ważne: Jeżeli właścicielem domeny jest firma, prośba musi zawierać firmową pieczątkę oraz podpis osoby upoważnionej do reprezentowania firmy. Jeżeli właścicielem  jest osoba fizyczna, wystarczy sam podpis upoważnionej osoby.

Do 48h powinieneś mailowo otrzymać kod AuthInfo. Prosimy o przekazanie go do nas. Zajmiemy się zakończeniem procesu przeniesienia domeny do Hoste.pl za Ciebie.


O czym jeszcze warto wiedzieć?

  •  w przypadku domen polskich (.pl, com.pl, .net.pl itp.) transfer domeny jest bezpłatny,
  • nie tracisz opłaconego u poprzedniego usługodawcy okresu abonamentowego.
  • co ważne, transfer domeny nie powoduje żadnych przerw w działaniu strony!

 

Od kogo po transferze dostanę powiadomienie o wygasaniu domeny?

 

Po transferze to Hoste.pl będzie obsługiwać Twoją domenę. Na 14 dni przed jej wygaśnięciem otrzymasz od nas komunikat przypominający o kończącym się abonamencie oraz fakturę proforma na odnowienie domeny na kolejny rok. Po zaksięgowaniu środków na koncie prześlemy Ci fakturę VAT.

 

Chcesz przetrasferować swoją domenę do Hoste.pl? Potrzebujesz pomocy?

Skontaktuj się z nami: biuro(małpka)hoste.pl

 

Transfer domeny - To Proste w Hoste!

 

 

Tagi: jak transferować domenę z nazwa.pl, transfer domeny, transfer z nazwa.pl, transfer z netart.pl

Podobne wpisy:

Nie możesz komentować tego wpisu